Genelkurmay: Beytüşşebap saldırısının ardından taarruz helikopterleri sevk edildi

Genelkurmay: Beytüşşebap saldırısının ardından taarruz helikopterleri sevk edildi

Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinden PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda öldürülmesinin ardından bölgeye taarruz helikopterlerinin gönderildiğini açıkladı. Öte yandan Tunceli'nin Ovacık ile Pülüm


22 Ağustos 2015 18:34
font boyutu küçülsün büyüsün


Genelkurmay, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Ayvalık köyündeki Jandarma karakoluna yapılan dün gece PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda ağır yaralanan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın kaldırıldığı hastane şehit olması ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

"21 Ağustos 2015 saat 22:00'da Bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Şırnak/Beytüşşebap Ayvalık Jandarma Karakolu'na, roketatar ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunulmuştur. Yapılan silahlı saldırıya anında karşılık verilmiş, çıkan çatışmada biri ağır olmak üzere Kahraman üç personelimiz yaralanmıştır. Yaralı personelimiz derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmiştir. Tedavileri süren yaralılardan durumu ağır olan Kahraman personelimiz J.Yzb. Ali Alkan,  yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgeye taarruz helikopter kolu sevk edilmiş, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla muhtemel kaçış istikametleri ateş altına alınmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimiz Kahraman J.Yzb. Ali Alkan'a  Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, TSK mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman personelimize de  acil şifalar temenni ediyoruz."

 GENELKURMAY: 41 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığından bir başka açıklamada ise Kuzey Irak ve Şırnak'ın Uludere ilçesinde PKK'lılara operasyon düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi: "Şırnak Uludere İlçesi Karaçalı Tepe Bölgesinde bulunan emniyet unsurlarına, Irak Kuzeyinden Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce yapılan saldırıda bir Jandarma Uzman Çavuş yaralanmıştır. Bölgede karadan ve havadan yapılan operasyon sonucunda 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Irak kuzeyinde bulunan Bölücü Terör Örgütü hedeflerine, 20-21 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenen hava harekatları sonucunda ilk tespitlere göre toplam 29 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir."

(hürriyet) 
Bu haber 56 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


http://www.milligazete.com.tr/images/logo.png http://www.milligazete.com.tr Milli Gazete Son Dakika RSS Haber Servisi

Anket

Ahmet Davutoğlu AK Parti'ye lider olabilecek mi?
  • Evet, olur
  • Hayır, olamaz
  • Biraz zor
  • Bir seçim yaşamalı
  • Erdoğan varken imkansız
  • 2015 seçiminden sonra
  • İcraatlarına bağlı
  • Reformlarını görelim sonra
  • Karizmatik olunmaz doğulur
  • Fikrim yok

En Çok Okunanlar