Ethem Sancak'ın yeğeni, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'a silahlı saldırı

Ethem Sancak'ın yeğeni, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'a silahlı saldırı

İşadamı Ethem Sancak’ın yeğeni, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın içinde bulunduğu araca İstanbul Hadımköy'de teröristlerce silahlı saldırı düzenlendi.


20 Ağustos 2015 15:58
font boyutu küçülsün büyüsün


Murat Sancak, koruması ve şoförünün bulunduğu otomobil, saat 12.00 sıralarında İstanbul Hadımköy Çamlıca Caddesi'ndeki ALKENT 2000 Sitesi önünde çapraz ateşe tutuldu. Otomobile çok sayıda kurşun isabet ederken, ölen ve yaralanan olmadı. 

ZIRHLI ARACA ÇOK SAYIDA KURŞUN İSABET ETTİ

Araçta bulunan Sancak ve korumaları saldırıyı yara almadan atlattı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis araçlarının inceleme yaptığı araçta çok sayıda kurşun izi olduğu görüldü. Zırhlı olduğu belirtilen aracın ön cam yolcu bölümüne 4 kurşun geldiği bunlardan 2'sinin içeriye girdiği 2'sinin ise camda kaldığı kaydedildi. Polisin, delil incelemesinde kullandığı numaratörlerin çok sayıda olması dikkat çekti.

ARKADAN ÇARPIP ATEŞ ETTİLER

Alınan bilgilere göre olay şöyle gelişti: 
Sancak’ın aracına bir otomobil arkadan çarptı. Bunun üzerine koruma şoför araçtan indiler ve teröristler tarafından çapraz ateşe tutuldular. İlk bilgilere göre araca 21 mermi isabet etti. Saldırı sonrasında kısa süreli bir çatışma çıktı. Çatışmanın ardından iki saldırgan olay yerinden araçla kaçtı.

 OTOMOBİL ÇEKİCİYE YÜKLENDİ

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracına silahlı saldırı düzenlendi. Çok sayıda kurşunun isabet ettiği araçta bulunan Sancak, koruması ve şoförü saldırıdan yara almadan kurtuldu. Kurşunların isabet ettiği araç çekiciye yüklenerek kaldırıldı.

Polis, çevrede bulunan güvenlik kamerası ve MOBESE kayıtlarını inceleyerek saldırganların kimliği ve olay yerinden kaçtığı aracı bulmak için çalışma başlattı.

MURAT SANCAK KİMDİR: 

 İçinde bulunduğu otomobilde silahlı saldırıya uğrayan Murat Sancak, sağlık, gayrimenkul ve teknoloji alanında faaliyet gösteren MT Grup’un yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyor. MT Grup özellikle, Vera Delta yazarkasa POS ile adından söz ettirdi. MT Holding A.Ş., MT Bilgi Teknolojileri ve Dış Tic. A.Ş., MT Petrolcülük ve Enerji A.Ş., MT Sağlık Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.,MT Gayrimenkul Sağlık Dış Tic. A.Ş, Star Medya Yayıncılık A.Ş.  Star Medya Ajans A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Murat Sancak, aynı zamanda Star Medya Grubu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Kaynak: Hürriyet

Bu haber 70 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


http://www.milligazete.com.tr/images/logo.png http://www.milligazete.com.tr Milli Gazete Son Dakika RSS Haber Servisi

Anket

Ahmet Davutoğlu AK Parti'ye lider olabilecek mi?
  • Evet, olur
  • Hayır, olamaz
  • Biraz zor
  • Bir seçim yaşamalı
  • Erdoğan varken imkansız
  • 2015 seçiminden sonra
  • İcraatlarına bağlı
  • Reformlarını görelim sonra
  • Karizmatik olunmaz doğulur
  • Fikrim yok

En Çok Okunanlar