İşte Yılmaz Özdil'in yeni adresi

İşte Yılmaz Özdil'in yeni adresi

Hürriyet Gazetesi ile geçtiğimiz haftalarda yollarını ayıran Yılmaz Özdil hangi gazetede yazılarına devam edeceğine önümüzdeki hafta karar vereceğini açıklarken “Biat etmeyeceğiz. Teslim olmayacağız. Sadece zeybek oynarken diz çökeriz" dedi.


5 Eylül 2014 06:43
font boyutu küçülsün büyüsün


Hürriyet Gazetesi ile geçtiğimiz haftalarda yollarını ayıran Yılmaz Özdil hangi gazetede yazılarına devam edeceğine önümüzdeki hafta karar vereceğini açıklarken “Biat etmeyeceğiz. Teslim olmayacağız. Sadece zeybek oynarken diz çökeriz" dedi. 

Bu arada Sözcü yazarı Uğur Dündar da 'Kendisini Sözcü Gazetesi'nde görmek istiyoruz" diyerek Özdil'i Sözcü'ye davet etti. Özdil bu çağrıya karşılık programda sessizliğini korurken, tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen espriyle karışık, "Yılmaz bana söyledi Sözcü'de yazacak" dedi.

KİTAPLARIM KIRMIZI KEDİ'DEN ÇIKACAK

Ayrıca Özdil, kitaplarının bundan sonra Kırmızı Kedi Yayınevi’nden yayınlanacağını açıkladı.

DOĞAN'A ÇALIŞMAK ONURDU

Öte yandan gazeteci Yılmaz Özdil Hürriyet Gazetesi’nden ayrılık nedenine ilişkin kovulmadığının altını çizerek şunları söyledi:

“Birincisi ben yazarım ben basar değilim. Ben yazımı gönderdim Yayınlamayız dediler. Yazımızın yayınlanmadığı yerde ceketi alıp çıkmak kadar doğal bir şey olamaz. Ben Türkiye’de adeta kadının mal gibi göründüğü bir ülkede bir kadın patrona sayın Vuslat Doğan Sabancı’ya çalışıyor olmanın onurunu yaşadım. Ben neden yazım yayınlanmadım yerine 7 senedir yazdırılanlara teşekkür etme taraftarıyım. 2007 seçimi öncesinde Sabah’tan ayrılmıştım. 7 sene boyunca 2 bin küsur yazı yazdım. Bir adet tekzip bile yemedim. Bir tek kuruş tazminat cezasına çarptırılmadım. 

BEKİR COŞKUN'DAN ALDIĞIM O KÖŞEYİ TERTEMİZ EMANET ETTİM

Evrensel hukuk ilkelerine dayanarak yazdım. Bekir Coşkun’dan tertemiz aldığım o köşeyi tertemiz emanet ettim. 

O kurumda 5 bin kişi çalışıyor. 5 bin kişiden bir tek kişinin burnu benim yüzümden kanasın istemem. Ben kendi adıma patronun elini rahatlattım ve oradan ayrıldım. 

Ayrıldığım için bunu söylemek doğru olabilir. Doğan ailesine hem Türk medyasının hem Türk vatandaşlarının sahip çıkması lazım. O aile bu gazete ve televizyonları ile Türkiye’ye hizmet ediyorlar. Oluşacak boşluğu TC’nin doldurabilmesi mümkün değildir.Hürriyet Gazetesi Türk medyasının amiral gemisidir ve sahip çıkılması gerekir."

Odatv.comBu haber 1,362 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


http://www.milligazete.com.tr/images/logo.png http://www.milligazete.com.tr Milli Gazete Son Dakika RSS Haber Servisi

Anket

Ahmet Davutoğlu AK Parti'ye lider olabilecek mi?
  • Evet, olur
  • Hayır, olamaz
  • Biraz zor
  • Bir seçim yaşamalı
  • Erdoğan varken imkansız
  • 2015 seçiminden sonra
  • İcraatlarına bağlı
  • Reformlarını görelim sonra
  • Karizmatik olunmaz doğulur
  • Fikrim yok

En Çok Okunanlar