Malatya'ya hızlı tren için ihale hazırlığı

Malatya'ya hızlı tren için ihale hazırlığı

Sivas-Çetinkaya-Malatya arası Hızlı Tren Projesi 2014 yılında ihalesinin yapılmasına karar verildi.


7 Şubat 2014 00:39
font boyutu küçülsün büyüsün


Sivas-Çetinkaya-Malatya arası Hızlı Tren Projesi 2014 yılında ihalesinin yapılmasına karar verildiği açıklanarak, Yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında Malatya TCDD 5. Bölge Müdürlüğüne bağlı birimlerin Adana TCDD 6. Bölgeye bağlanması uygulamasından vaz geçildiği bildirildi.

Türk-İş İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Nurettin Öndeş, Ulaştırma Memur-Sen Şube Başkanı Mustafa Adak, Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Yusuf Kayan, Birleşik Taşımacılık Sendika Şube Başkanı Kasım Otur, DEMARD Şube Başkanı Ahmet Gümüştepe, DEKARD Şube Başkanı Fethi Harman ve Demiryolu Meslek Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Erol Sakar ortak basın açıklaması yaptı.

Türk-İş İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Nurettin Öndeş, "Yeniden yapılanma çalışmaları yapılırken Bölgemiz Cer Servis Müdürlüğünün Adana 6,Bölgeye bağlanması ve Malatya Loko Bakım Atölye Müdürlüğünün Depo Müdürlüğüne dönüştürülerek Adana 6. Bölgeye bağlanması gündeme gelmiştir. Bilahare yeniden yapılanma kapsamında Yol Müdürlüğünün ve diğer Servis Müdürlüklerinin aynı akıbete uğrayacağı aşikârdır. Bu gelişmeler ve tasarruf sonucunda 5.Bölge Müdürlüğünün kapatılması ve Adana 6. Bölgeye bağlanması gündemde yerini almıştır. Bu nedenle gündem gereği Malatya 5. Bölge Müdürlüğünde faaliyetlerini sürdüren Demiryol-İş Sendikası- Ulaştırma Memur-Sen-Türk Ulaşım-Sen -Birleşik Taşımacılık Sendikası Şubesi, DEMARD, DEKARD ve tüm sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri 4 Şubat 2014 tarihinde toplanarak konu hakkında değerlendirme yaparak bu hususla ilgili gelişmeleri AK Parti Milletvekili ve T.B.M.M. İdare Amiri Sayın Ömer Faruk ÖZ'e iletilmiştir. Sendikalar ve Dernek Şubeleri hazırladıkları dosyanın takdimi için Ankara'ya T,B.M.M.'ye Malatya-Elazığ-Diyarbakır-Batman-Muş- Van ili demiryolları sivil toplum kuruluşluları ile birlikte gidilmesine karar verilmiştir" denildi.

Öndeş'in açıklamasında şu ifadeleri yer aldı:
"Ancak 6 Şubat tarihinde Malatya AK Parti Milletvekilleri Ömer Faruk Öz ve Malatya Ak parti milletvekili Mücahit Fındıklı TCDD İşletmesi Genel Müdürü Süleyman KARAMAN ve diğer yetkililerle yapılan görüşmeler sonucunda aşağıdaki kararların alındığı tarafımıza bildirilmiştir. 1-Malatya 5.Bölge Cer Servis Müdürlüğünün Adana 6.Bölgeye Bağlanması ve Malatya Loko Bakam Atölye Müdürlüğünün Depo Müdürlüğüne dönüştürülmesi durdurulmuştur. 2. Daha önce Lojistik merkez kapsamına alınan iller İstanbul, İzmit, Eskişehir, Kayseri, Denizli, Samsun, Balıkesir, Erzurum, Uşak, Konya, Birecik, Mersin, Sivas, Maraş, Kars, Mardin Türkiye Genelinde Kurulacak TCDD Lojistik Merkezlerinde kapsamına alınmayan Malatya İlinde Lojistik merkez kurulmasına karar verilmiştir. 3.Sivas-Çetinkaya-Malatya arası Hızlı Tren Projesi 2014 yılında ihalesinin yapılmasına karar verilmiştir. Yukarıda belirtilen hususlar ile ilgili uğraş ve çabalarından dolayı AK Parti Malatya Milletvekilleri Sayın Ömer Faruk ve Mücahit Fındıklı'ya ve bugüne kadar sıkıntı ve sorunlarımızda bizleri yalnız bırakmayan Malatya Milletvekillerimiz, Adıyaman, Elazığ, Bingöl, Muş, Van, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis Milletvekillerimize ve sivil toplum kuruluşlarımıza Demiryollarında örgütlü Sendika ve Dernekler ve Demiryollarında çalışan İşçi ve memur personel adına şükran ve saygılarımızı sunarız."
Bu haber 638 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


http://www.milligazete.com.tr/images/logo.png http://www.milligazete.com.tr Milli Gazete Son Dakika RSS Haber Servisi

Anket

Ahmet Davutoğlu AK Parti'ye lider olabilecek mi?
  • Evet, olur
  • Hayır, olamaz
  • Biraz zor
  • Bir seçim yaşamalı
  • Erdoğan varken imkansız
  • 2015 seçiminden sonra
  • İcraatlarına bağlı
  • Reformlarını görelim sonra
  • Karizmatik olunmaz doğulur
  • Fikrim yok

En Çok Okunanlar