Göksu: Dine hizmet şereftir

Göksu: Dine hizmet şereftir

Esenler Din Görevlileri Derneği'nin emekliye ayrılan Esenler Müftüsü Ali Kara onuruna verdiği yemekte konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ilimlerini toplumla paylaşan din görevlilerine bu noktada büyük iş düştüğünü söyledi.


4 Haziran 2013 22:48
font boyutu küçülsün büyüsün


Emekliye ayrılan Esenler Müftüsü Ali Kara onuruna geçtiğimiz günlerde verilen yemeğin ardından bir program da Esenler Din Görevlileri Derneği tarafından düzenlendi. Esenler Kültür Merkezi'nde düzenlenen yemeğe; İstanbul İl Müftü Yardımcısı Bekir Derin, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, çevre ilçelerin müftüleri ve Esenler Din Görevlileri Dernek yöneticileri katıldı.

BU HİZMETTEN EMEKLİ OLUNMAZ

Yemeğin ardından programın açılış konuşmasını yapan Esenler Müftüsü Ali Kara, sözlerine müftülüğe başlama hikâyesini ve 43 yıllık meslek hayatı boyunca yaşadığı tecrübeleri anlatarak başladı. "Çocukluğumdan beri bu millete ve bu vatana karşı nasıl daha faydalı olabilirim diye çalıştım diyen Kara, "Din hizmetlerinden emekli olunmaz, rahmetli olunur. Din hizmetiyle geçen bir ömür, uzun ömür sayılır" şeklinde konuştu. "Emekli olduğum için üzülürsem Rabb'ime karşı gelmiş olurum" diyerek duygularını dile getiren Kara, programa katılarak kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

DİNE HİZMET ŞEREFTİR

Kara'nın ardından konuşan İstanbul İl Müftü Yardımcısı Bekir Derin, "Bugün müftülüklerimiz büyük imkânlara sahip oldu" diyerek kendilerine bu imkânları sağlayan yetkililere şükranlarını sundu. Zorlukları olmasına rağmen din hizmeti vermenin kendisini şereflendirdiğini belirten Derin, "Dine hizmet sunmak büyük bir gururdur, onurdur, şereftir" dedi.

MİLLETİMİZ DİNİNİ SEVİYOR

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, müftülüğün ömür boyu sürecek bir meslek olduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Toplumların güç birliği ile ayakta durduğunu kaydeden Göksu, bu noktada da ilimlerini toplumla paylaştıkları için din görevlilerine teşekkür etti. Esenler'in genç bir nüfusu olduğuna değinen Göksu, bu nedenle Esenler'de din görevlilerine büyük iş düştüğünü söyledi. Cumhuriyet tarihinin ikinci taş camisinin Esenler'e yapılacağını hatırlatan Göksu, bu caminin harcını müftü Kara'nın da karacağını ve bu hayırda O'nun da katkısı olacağını kaydetti. "Bizim milletimiz dinini, hocasını seviyor" diye konuşan Göksu, sözlerini "Ben hocamızın her zaman yanında olmaya, hizmet etmeye hazırım" diyerek noktaladı.

İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRDINIZ

Programda son konuşmayı yapan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da, "Müftülerimiz her zaman işlerimizi kolaylaştırmış, yanımızda olmuş ve bize yol göstermiştir" dedi. Yöneticiler olarak vatandaşa hizmet etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Madenoğlu, "Bizler görevimizden ayrılırken bizi mehçup edecek durumumuz yoksa ne kadar sıkıntı çekersek çekelim önemli değildir" şeklinde konuştu.

Esenler'de ve İstanbul genelinde yapılan dini ve ilmi yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin de ödüllendirildiği program, plâket takdimleriyle sona erdi.Bu haber 1,004 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


http://www.milligazete.com.tr/images/logo.png http://www.milligazete.com.tr Milli Gazete Son Dakika RSS Haber Servisi

Anket

Ahmet Davutoğlu AK Parti'ye lider olabilecek mi?
  • Evet, olur
  • Hayır, olamaz
  • Biraz zor
  • Bir seçim yaşamalı
  • Erdoğan varken imkansız
  • 2015 seçiminden sonra
  • İcraatlarına bağlı
  • Reformlarını görelim sonra
  • Karizmatik olunmaz doğulur
  • Fikrim yok

En Çok Okunanlar