Mehmet Atalay olay yerinde

Mehmet Atalay olay yerinde

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, kurum çalışanlarının silahlı saldırıya uğraması üzerine Sakarya’ya geldi


26 Eylül 2012 14:34
font boyutu küçülsün büyüsün


Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, kurum çalışanlarının silahlı saldırıya uğraması üzerine Sakarya’ya geldi
 
Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Mehmet Atalay, BİK Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ve 2 kurum çalışanının da arasında bulunduğu 4 kişinin silahlı saldırıya uğraması üzerine Sakarya’ya geldi. Yaralıları Sakarya Valisi Mustafa Büyük ile hastanede ziyaret eden Atalay, “Saldırıyı kınıyoruz. Arkadaşlarımız bugün rutin bir denetim sırasında saldırıya uğradılar. Şahıs kaçmış, ne yazık ki Devrim arkadaşımızı kaybettik.'' dedi.

'BİZ YÜK OLMAK İÇİN DEĞİL YEŞERTMEK İÇİN GELDİK'

ToyotaSA Acil Yardım Hastanesi'nde tedavi gören BİK Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat'ın eşi İlkay Bolat'ı ziyaret eden Atalay, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bütün amaçlarının gazetelere ve gazetecilere yardım etmek olduğunu söyledi. Gazeteleri büyütmek ve yeşertmek için faaliyet gösterdiklerini ifade eden Atalay şunları kaydetti: "'Yük olmak için gelmedik, yeşertmek için geldik' dedik ve Sakarya'da şube açtık. Her şey çok iyi gidiyordu. Arkadaşlarımız rutin bir denetim yapıyordu. İstanbul'dan gelen arkadaşlarımız da denetime katılmıştı. Dün de başka bir denetim yapmışlardı ama arkadaşlarımız bugün rutin bir denetim sırasında saldırıya uğradı. Şahıs kaçmış, ne yazık ki Devrim arkadaşımızı kaybettik. Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Ama artık geri gelmeyecek."

Anadolu Gazetesi sahibi Adnan Uyumaz, gazeteye denetime gelen Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat, kurum çalışanı Ökkeş Buğra Atılgan ve Devrim Ersin Özergin ile yerel Yenisakarya gazetesinden temsilci olarak ekipte yer alan Mustafa Süke’yi kurşun yağmuruna tutmuştu. Olayda ağır yaralanan Devrim Ersin Özergin kaldırıldığı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti. Toyotasa Travmatoloji ve İlkyardım Hastanesi’nde ameliyata edilen Şube Müdürü Recep Bolat’ın ise hayati tehlikesi sürüyor.








Bu haber 1,228 defa okundu.





Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış






http://www.milligazete.com.tr/images/logo.png http://www.milligazete.com.tr Milli Gazete Son Dakika RSS Haber Servisi

Anket

Ahmet Davutoğlu AK Parti'ye lider olabilecek mi?
  • Evet, olur
  • Hayır, olamaz
  • Biraz zor
  • Bir seçim yaşamalı
  • Erdoğan varken imkansız
  • 2015 seçiminden sonra
  • İcraatlarına bağlı
  • Reformlarını görelim sonra
  • Karizmatik olunmaz doğulur
  • Fikrim yok

En Çok Okunanlar